Menu

Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu są bezpłatne. Finansowane przez organ prowadzący. Prowadzone  są przez:
1) zatrudnionych nauczycieli – specjalistów,
2) firmy prowadzące działalność edukacyjną,
3) nauczycieli na podstawie autorskich programów i projektów edukacyjnych,
4) wolontariuszy.

SPECJALIŚCI:

  • LOGOPEDA – mgr Katarzyna Jankiewicz
    – konsultacje indywidualne dla rodziców
    – praca indywidualna z dziećmi
  • REHABILITANT – mgr Piotr Nowakowski
    – gimnastyka korekcyjna
  • PSYCHOLOG – mgr Ewa Stanisławska
    – konsultacje indywidualne dla rodziców
    – obserwacja oraz praca indywidualna z dziećmi
  • SURDOPEDAGOG – mgr Beata Antoszak
  • KATECHEZA – mgr Kinga Koszewska
  • INNI SPECJALIŚCI  – w  przypadku uczęszczania dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

– SZKOŁA PERFEKT: prowadzenie zajęć rytmiki 1 raz w tygodniu dla wszystkich dzieci –  Aleksandra Olkiewicz

„WARSZTACIAKI JANUSZ ŁYKOWSKI” – elementy stolarstwa i modelarstwa -prowadzący Janusz Łykowski

„ROBOTYKA” – zajęcia z programowania  prowadząca – Małgorzata Woźna

ZAJĘCIA SZACHOWE – prowadząca –  Aleksanda Grabianowska

 

Nauczyciele prowadzący zajęcia dodatkowe na podstawie autorskich programów  nauczania  lub projektów edukacyjnych, którzy swoje pasje, talenty, uzdolnienia przekazują dzieciom, uzyskując tym samym podwojoną satysfakcję z wykonywanej pracy.

Tematyka i zakres zajęć w roku szkolnym 2017/2018 skupione są w trzech blokach tematycznych.

 Blok I – Zajęcia sportowo–rekreacyjne:

  • Zespół taneczny „Cheerleaders” – Gimnastyka ogólnorozwojowa przy muzyce.
    Występy z pomponami podczas festynów oraz wydarzeń sportowych.
    – mgr Karolina Zawalska
  • „Jogo zabawa dla dzieci”
    – mgr Gabriela Sadowska
  • Piłka nożna dla chętnych dzieci. (Przedszkole posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią.)
    – mgr Piotr Nowakowski
  • ” Kino Małego Europejczyka”
     –
    Kinga Juszczyk

Blok II – Zajęcia naukowo-badawcze:

  • Warsztaty naukowe „Copernikids”
    Doświadczenia i eksperymenty naukowe dla dzieci  z zakresu fizyki, chemii i biologii.
    – mgr Kinga Juszczyk
  • „Kuchnia Małego Europejczyka – DOOKOŁA POLSKI” – warsztaty kulinarne
    -mgr Maria Wasilewska
  • „ONE UPON A TIME” – czytamy po angielsku
    – mgr Kinga Koszewska
  • „ENGLISH TIME” – gry w j. angielskim
    – mgr Marta Roszyk
  • „Mały człowiek wielki umysł” – gry i zabawy logiczne
     – Klaudia Dróbka
  • ” Czytamy dzieciom”
     – mgr Agnieszka Pszczółkowska

Blok III – Zajęcia artystyczne:

  • „Fik-mik, teatralny bzik” – warsztaty teatralne
    Przygotowywanie okazjonalnych przedstawień, prezentacje podczas imprez organizowanych w ramach Miasteczka Oświatowego.
    – mgr Małgorzata Magner-Kaszyńska
  • „Zaczarowane nutki” – zespół flażoletowy –
    Jedyny przedszkolny zespół flażoletowy w Poznaniu, a może i w Wielkopolsce.
    – mgr Alina Kukawska
  • „Kolorowe rurki” – zespół grający na bum bum rurkach
    – mgr Alina Kukawska
  • „Euroorkiestra” – warsztaty instrumentalne
    – mgr Marta Roszyk
  • „Kreatywny przedszkolak” – warsztaty plastyczne
      dzieci uzdolnione plastycznie.
    – mgr Joanna Nowicka

Wolontariusze :

  • „BAILAMOS Y CANTAMOS” – zabawy w j. hiszpańskim
     – Yesid Samir Chala Puello
  • „Pracownia krawiecka”
    – Adriana Niewadzisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz