Menu

Harmonogram

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Ramowy rozkład dnia każdego oddziału opracowany jest zgodnie z podstawą programową i czasem otwarcia oddziału.

6.30 – 9.00 Zabawy swobodne wg zainteresowań dzieci, praca indywidualna z dzieckiem, zabawy z komputerem, rysowanie na dowolny temat, gimnastyka buzi i języka, układanki logiczne, zabawy konstrukcyjne, czynności porządkowe w sali. Zestaw ćwiczeń porannych, czynności higieniczne i przygotowanie do śniadania.
9.00 – 9.30 I śniadanie – w formie szwedzkiego stołu (samodzielne komponowanie kanapek)
9.30 – 11.00 Zajęcia dydaktyczne realizowane wg programu, język angielski, język francuski, język hiszpański, czynności samoobsługowe przygotowujące do zabaw w ogrodzie. Gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, wycieczki, spacery, prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym, zabawy swobodne w sali w przypadku złych warunków atmosferycznych, czynności porządkowe w sali, zabiegi porządkowo – higieniczne przygotowujące do II śniadania. 1x w tygodniu „Warsztaty muzyczno-teatralne”, warsztaty plastyczne, rytmika.
11.00 – 11.30 II śniadanie – samodzielne nakrywanie do stołu
11.30 -13.30 Zajęcia dydaktyczne realizowane wg programu. Odpoczynek w formie leżakowania: słuchanie muzyki, czytanie bajek, 1 x w tygodniu religia. Czynności higieniczno – porządkowe, przygotowanie do obiadu.
13.30 – 14.00 Obiad – samodzielne nakładanie potraw na talerz
14.00 – 17.30 Ćwiczenia relaksacyjne, czynności samoobsługowe, przygotowujące do zabaw w ogrodzie, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabawy na zimowym placu zabaw w przedszkolu w przypadku złych warunków atmosferycznych, zabawy swobodne dzieci. Zabawy kierowane przez nauczyciela w sali, zabawy swobodne dzieci, praca indywidualna z dzieckiem, prace gospodarczo – porządkowe w sali, zabawy z komputerem.