Menu

Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu są bezpłatne. Finansowane przez organ prowadzący. Prowadzone  są przez:
1) zatrudnionych nauczycieli – specjalistów,
2) firmy prowadzące działalność edukacyjną,
3) nauczycieli na podstawie autorskich programów i projektów edukacyjnych,
4) wolontariuszy.

SPECJALIŚCI:

  • LOGOPEDA – mgr Katarzyna Jankiewicz
    – konsultacje indywidualne dla rodziców
    – praca indywidualna z dziećmi
  • REHABILITANT – mgr Piotr Nowakowski
    – gimnastyka korekcyjna
  • PSYCHOLOG – mgr Marta Walczak
    – konsultacje indywidualne dla rodziców
    – obserwacja oraz praca indywidualna z dziećmi
  • KATECHETA – mgr Kinga Koszewska 
  • INNI SPECJALIŚCI  – w  przypadku uczęszczania dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

FIRMY:

  •   Firma: „Mixtury” Paulina Rogowska-Serwa
    – RYTMIKA – zajęcia dla wszystkich dzieci
      Prowadzenie:  Paulina Rogowska – Serwa
      – czwartek – 9.30 – 13.00

Nauczyciele prowadzący zajęcia dodatkowe na podstawie autorskich programów  nauczania  lub projektów edukacyjnych, którzy swoje pasje, talenty, uzdolnienia przekazują dzieciom, uzyskując tym samym podwojoną satysfakcję z wykonywanej pracy.

Tematyka i zakres zajęć w roku szkolnym 2017/2018 skupione są w trzech blokach tematycznych.

 Blok I – Zajęcia sportowo–rekreacyjne:

  • Zespół taneczny „Cheerleaders” – Gimnastyka ogólnorozwojowa przy muzyce.
    Występy z pomponami podczas festynów oraz wydarzeń sportowych.
    – mgr Karolina Zawalska
  • Piłka nożna dla chętnych dzieci. (Przedszkole posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią.)
    – mgr Piotr Nowakowski
  • ” Kino Małego Europejczyka”
     –
    Kinga Kasior

Blok II – Zajęcia naukowo-badawcze:

  • Warsztaty naukowe „Copernikids”
    Doświadczenia i eksperymenty naukowe dla dzieci  z zakresu fizyki, chemii i biologii.
    – mgr Patrycja Olgrzymek
  • „Kuchcikowo – Przysmaki greckie” – Kuchnia Małego Europejczyka – warsztaty kulinarne
    – mgr Maria Wasilewska
  • „Listen and Learn” – Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci 4-6 letnich
      Słuchanie bajek w języku angielskim, wykonywanie prac plastycznych i zabawy ruchowe.
    – mgr Aleksandra Zacha
  • „Robotyka dla Smyka” – wprowadzenie do robotyki
    – lic Kinga Kasior
  • „MALI EKO-PRZYRODNICY” – zajęcia ekologiczno-przyrodnicze
    mgr Patrycja Pawlak


Blok III – Zajęcia artystyczne:

  • „Fik-mik, teatralny bzik” – warsztaty teatralne
      Przygotowywanie okazjonalnych przedstawień, prezentacje podczas imprez organizowanych w ramach
      Miasteczka   Oświatowego.
    – mgr Małgorzata Magner-Kaszyńska
  • „Zaczarowane nutki” – zespół flażoletowy –
    Jedyny przedszkolny zespół flażoletowy w Poznaniu, a może i w Wielkopolsce.
    – mgr Alina Kukawska
  • „Kolorowe rurki” – zespół grający na bum bum rurkach
    – mgr Alina Kukawska
  • „Euro Orkiestra” – warsztaty instrumentalne
    – mgr Marta Roszyk
  • „Szkicownik małego Picassa” – warsztaty plastyczne
      dla dzieci uzdolnionych plastycznie.
    – mgr Joanna Nowicka

Wolontariusze :

  • „BAILAMOS Y CANTAMOS” – zabawy w j. hiszpańskim
     – Yesid Samir Chala Puello
  • „Pracownia krawiecka”
    – Adriana Niewadzisz
  • Zajęcia szachowe
    Eliza Chrobak

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz